top of page

SZAKMAI
FRISSITŐ

PROGRAM

8:00-8:25 Érkezés, regisztráció

 

8:00-8:45 Reggelizés, kötetlen beszélgetés a villa télikertjében

 

8.45-8.55 Megnyitó - Kulcsár Alexandra, Analogy Dialogue

 

8.55-9.05 Harnos András - Innovációs igények felsővezetői szemmel a HR területen a 21. században

 

9.05-9:25 Várnagy Priszcilla - Be-Novative, a kreativitásserkentő

 

9:25-9:45 dr. Kiss Ferenc - Infota: a "csinálás" tanulása

 

9:45-10:05 Szertics Gergely - Analogy Dialogue: tapasztalati tőkéből szervezeti tőkét 

 

10:05-10.30 kötetlen beszélgetés, kérdések és válaszok

SAJTÓKÖZLEMÉNY

 

A HR alapú technológiai innovációk lehetnek az új magyar sikersztorik

Óriási érdeklődés övezte azt a rendezvényt, ahol két kis magyar startup és egy kutatóközpont mutatta be technológiai innovációit. A sikert mi sem bizonyítja jobban, mint hogy az érdeklődök között ott voltak a nagyobb hazai bankok és biztosítótársaságok, vezető élelmiszeripari cégek, állami intézmények és szakmai szövetségek vezető, sőt BIG4 cégek közül is képviselték magukat.

 

Szertics Gergely, az Analogy Dialogue egyik alapítója és az esemény főszervezője elmondta, küldetésüknek tekintik, hogy együttműködjönek olyan startup és  non-profit cégekkel, akik hasonlóan innovatívak a saját területükön, mint ők maguk. Azzal, hogy ezen startup-ok egymást kiegészítő, erősítő szolgáltatásait bemutatják, az ügyfeleik ötleteket kaphatnak arra nézve, hogyan tudják hatékonyabb módon megtámogatni saját üzleti folyamataikat.

 

A magyar startup ökoszisztéma újabb felfedezettjei láthatóan azzal emelkedtek ki a technológiai startup-ok tömegéből, hogy a humán erőforrást állították a fejlesztésük középponjába és egymással nem versenyeznek, hanem együttműködnek.

 

A NASA ösztöndíj programját elnyerő Be-novative például arra ad innovatív megoldásokat, hogyan lehet a szervezeti eredményeket a kollegák kreativitása és ötleteivel támogatni. Az INFOTA-tól megtudtuk, hogy lehet-e egyáltalán elmenteni azt a tudást, amit elvileg csak megmutatni lehet. Az Analogy Dialouge pedig ismertette, hogyan lehet felhalmozni és a problémamegoldás szolgálatába állítani a szervezetben összegyűjtött személyes tapasztalatokat.

 

Nagyon érdekes kérdés, hogy a különböző iparági szektorok képviselőit mi mozgatta meg ennyire ezen termékek kapcsán. Az bizonyos, hogy mind az állami, mind a pénzügyi szektor vagy akár a vállalati szakmai szövetségek olyan hatalmas emberi erőforrás alapú tőkével rendelkeznek, amelynek valamilyen módon való megőrzése, megtartása és hasznosítása alapvető érdekük a mai világban.

December elején egy különleges üzleti reggelitől lett hangos a TOP200 nagyvállalati szektor. Az eseményen olyan technológiai innovációkat a mutattak be, amelyek a humán tőke szolgálatába állíthatók 2014-ben.

 

Az Analogy Dialogue által rendezett szakmai összejövetelen az előadók azokra a kérdésekre hoztak megoldásokat, hogy milyen módon támogathatja a kollegák kreativitása és ötletei a szervezeti eredményeket. Hogyan lehet elmenteni azt a tudást, amit elvileg csak megmutatni lehet, valamint, hogyan lehet felhalmozni és a problémamegoldás szolgálatába állítani a szervezetben összegyűjtött személyes tapasztalatokat.

 

Kulcsár Alexandra az Analogy Dialogue üzletfejlesztési igazgatójának köszöntőjében elmondta, hogy cégük aktívan együttműködik olyan cégekkel, akik szemléletükben és technológiai fejlesztéseikben hasonlómód innovatívak, mint az Analogy Dialogue. Ezért is rendezték meg ezt az üzleti reggelit a Be-novative és az INFOTA Kutatóintézet közreműködésével.

 

Harnos András, az AEGON Hitel Zrt. volt elnök-vezérigazgatója megnyitó előadásában a humán terület innovációjának lehetőségeiről beszélt. Tapasztalatai alapján elmondta, hogy 2014-ben szinte már csak a humán tőkére irányuló innovációk lesznek azok, amelyek a jelenlegi gazgasági helyezetben kiutat jelenthetnek.

 

Várnagy Priszcilla, a Be-novative alapítója és ügyvezetője bemutatta, hogyan lehet kiaknázni a kollektív kreativitást, hogy azokból a fejlesztési ötletekből, amelyek a cég növekedését segítik, minél gyorsabban új termék- vagy szervezet-fejlesztési projektek alakulhassanak. A megoldás a Be-novative, amely egy olyan új online, közösségi platform, amely segít áthuzalozni a meglévő szervezeti struktúrákat. Egy játékosan felépített online folyamaton és beépített véletlenszerű inspirációkon keresztül támogatja a kreatív megoldások, gondolatok megszületését. A be-novative-ben a cég legfontosabb kérdéseire, problémáira, „kihívásaira” keresik a kollégák a választ, osztják meg sokszor meglepő fejlesztési ötleteiket, majd értékelik is azokat közösen hatás és megvalósíthatóság szerint.

 

Az INFOTA Kutatóintézet vezetője, Kiss Ferenc a legújabb videostreamingen alapú e-learning módszertanokat és technológiákat ismertette, egy az alapítvány által fejlesztett rendszeren keresztül, amellyel a szóban át nem adható tudást lehet megőrizhetővé tenni. Elmondta, hogy a rendszer kialakításának alapgondolata a „csinálás” tanítása, illetve a videó alapú tudásmenedzsment népszerűsítése.Többek között szó esett arról is, hogy a bemutatott rendszer rendelkezik mindazon funkciókkal, amelyekkel a legkorszerűbb e-learning rendszerek, de a gyakorlatorientált képzésben a multimédiás többlettartalom segítségével egyszerűbben, gyorsabban és mélyebben elsajátítható a tananyag.

Ebben nyújt segítséget a szöveges-ábrás segédletek mellett a multimédia eszközkészlete, melyet a hallgató a saját tempójának, időbeosztásának megfelelően használhat.

 

Szertics Gergely, az Analogy Dialogue egyik alapítója egy virtuális tapasztalatmenedzsment igényekre építkező eszközt mutatott be, amely egy olyan könnyen használható informatikai alkalmazás, mely a napi feladatok végzése közben begyűjti, és valódi cégérték növelő tőkévé alakítja a munkatársak tapasztalatait, azaz gyakorlati tudását.

A bemutatott rendszer egy különleges tudásmenedzsment eszköz, mely számos bevált módszert ötvöz, mint például a coaching, a folyamatfejlesztés, az ötletmenedzsment, a tudásmenedzsment és a mesterséges intelligencia és ezeket fejleszti tovább a tudásmegosztás és a tapasztalatszerzés egyedi online színterévé.Az Analogy Dialogue rendszerrel a szervezeti esetgyűjtemény segítségével egy vállalat az egyéni tőkét könnyedén szervezeti tőkévé alakíthatja.

A felhasználók számára biztosított zárt közösségi média platform és a mögötte álló mesterséges intelligenciarendszernek köszönhetően a sikertörténeteket mindenki számára elérhetővé és könnyen kereshetővé teheti, a legjobb gyakorlatokat pedig könnyedén átültetheti és alkalmazhatja a mindennapos munka során.

 

A Szakmai Frissítő névre keresztelt esemény egy rendezvénysorozat első eleme. Az Analogy Dialogue 2014-ben is szeretne néhány, tematikus szakmai eseményt tartani, lévén az egymást kiegészítő, erősítő szolgáltatások bemutatásával, ügyfeleiknek új ötleteket tudnak adni, hogyan tudják a hatékonyabban megtámogatni saját üzleti folyamataikat.

Háttérinformáció

bottom of page